PDA

Виж пълната версия : Актуална информация за добра фирма за разкрой

ribnikolaevi
10-05-2012, 10:39
Скоро ще имам детайлите за мебелите в апартамента си (по един или друг начин). И се започва с избора на фирма. Поради покритието на ПДЧ-тата, които ще ползвам, се налага да избера фирма, която има контакти и работи с повече вносители. Едни от плочите са на ЕГЕР, други на Kaindl, а за антрето още не сме избрали категорично.
Дотук добре. После идва цената. Тя си се смята и си е цена, едва ли ще варира много при различните фирми за разкрой. Макар, че различните фирми имат различни методики за изчисление на цената. Някои имат начална такса, детайл, някои брой срезове, дължината им и т.н.
Но понеже едни от мебелите ще са в бял цвят се оказва изслючително важно качеството на среза. Защото при бяло ПДЧ и бял кант лошият срез изключително изпъква. Доколкото успях да разбера, най-важното е да имат добър циркуляр и да сменят често диска му. На коя фирма мога да се доверя?
Пропуснах да попитам, какви са допуските при направата на детайли от ПДЧ за мебели?

ttsanov
10-05-2012, 11:33
за кое селце иде реч фирмите който продават ПДЧ предлагат и услуги кроене и кантиране но надали ще се сагласат да кроят и кантират материали на други фирми има и мебелни фирми койтомогат да ти ги накроят и кантира цените са почти еднакви

ribnikolaevi
10-05-2012, 11:37
Е, то е ясно, че като е пропуснато селцето е голЕмото село. За София става въпрос. Фирми колкото искаш. Някои са навити да работят с плоскости, които не внасят. По-скоро ме притеснява последната част от поста ми, а именно кои предлагат качествено нарязване. Притеснява ме, защото даже и мостри по магазини и мебелни фирми, когато са бяло ПДЧ и бял кант рядко изглеждат добре. Намерих някои добри мостри, но аз познавам пазара като лаик, бих се радвал на съвета на специалист.

tst
10-05-2012, 12:24
За да няма накъртване, първо плоскостите трябва да са с високо качество и после вече да е с наточен циркуляр и подрезвач.

ribnikolaevi
18-09-2012, 10:46
Да събудя малко темата.
Бях избрал фирма (The Center), но ме отсвириха за събота (вчера си бях взел отпуск да си пусна поръчката, но пък техния човек за разкроя не работел в понеделник). Та тъкмо малко време да проуча и другите фирми. Снощи в полусънно състояние направих бърза проверка по нета и ми се видяха скъпчии "моите" хора. Като алтернатива излезе една JAF в Мусачево. Някой дали е работил с тях и има ли наблюдение за качестквото им на работа?
За The Center имам информация, че имат добри машини, но колко често си сменят/заточват диска едва ли някой ще ми каже. Та ми трябва актуална информация за състоянието на този пазар. Цената ми е фажна, но не най-важната. Но при равни други условия ще търся и цена, естествено.
Други цитирани фирми във виртуалното пространство са:
- Мартина Стил;
- Димбо;
- "РАЗВИГОР - БМ" ООД;
Може и други да ми препоръчате. Интересувам се не от хиляда фирми, а от актуална информация от човек, който е имал подобен проблем сравнително скоро.
Някой от форума ми беше дал координати на една фирма около София (ако не се лъжа Костинброд) но при загубата на чантата си изгубих и тези кооридати.

SoWhat
18-09-2012, 18:50
Като гледам поста, да се ориентирам за София?
Салекс.
Мебел Пласт Дизайн. Но базата им е в Сливница.
С тези двете съм работил, когато се е налагало поръчка по Софето.

exelerator
21-10-2012, 09:45
За София бих препоръчал фирмата "Мебел дизайн 71" ООД. Работя с нея от няколко години и съм много доволен. Качеството на рязане е добро, кантирането също. Кантовете се обработват допълнително на ръка. Предлагат дупчене за минификс, ръчно криволинейно кантиране и не на последно място поръчките от днес се изработват за вчера.

kru6ko
27-10-2012, 10:40
Как вървят цените при "Мебел дизайн 71" ООД и къде се намират?

exelerator
28-10-2012, 13:53
Как вървят цените при "Мебел дизайн 71" ООД и къде се намират?

Ще ми е трудно да дам цените за всички услуги които идвършват, но основните са:

- 18лв. разкрой на малка плоча
- 25лв. разкрой на голяма плоча
- кантиране 0.8-1мм кант - 1лев на л.м. включен е и канта в цената
- кантиране на 2мм. кант - 1.60 на л.м включен е и канта в цената
- работят с 0.5мм кант също, но аз не работя и не си спомняям цената. Отделно предлагат пробиване на отвори за мини фикс, панти, криволинейно рязане и кантиране, работа с 42мм. кант и пр.
Намират се на суходолска, близко до военното училище и шоколадова фабрика Анимекс.

exelerator
03-11-2012, 17:25
Вчера се заговорих с един колега и похвали фирма Роси, че вече по бързо обслужват клиентите си от София. Моля ако някой има пресни впечатления да сподели.

kru6ko
06-11-2012, 10:46
Лошо впечатление ми направиха, защото информацията в техния сайт не винаги е актуална и има много неща в сайта които ги нямат в наличност " и май няма да получаваме " , цените често са неактуални, а също така предлагат неща които ги няма на сайта. Иначе от обслужването съм доволен, но не рязал плочи при тях.

bobbytomov
06-11-2012, 13:55
Фирма Роси глад ни носи.
По-лошо обслужване - здраве му кажи. Имам колега в Ст. Загора и казва , че там са на ниво, но вероятно защото шефа е наблизо. Тук за 2 панти може да си откараш деня в чакане. Абсолютни банкови служители. Отиди в 4,50 и ще те изгледат като микроб. Да не говорим , че 1/3 от нещата им са за бракуване- криви, ама много криви плочи, надрани профили......Отиваш при клиент, монтираш обзавеждането, махаш протекторната лепенка от кант-дръжките и изненада- алуминия все едно е влачен с трамвай 2 до обекта. Не мога да отрека , че имат най-добрия ,според мен, сайт - прегледен , с цени ама до тук. Наскоро вкараха и машини за разкрояване и кантиране, че преди го правеха в Зарата, но нямам наблюдения за качеството, но като съдя по персонала не тая особени надежди.
Лошо впечатление ми направиха, защото информацията в техния сайт не винаги е актуална и има много неща в сайта които ги нямат в наличност " и май няма да получаваме " , цените често са неактуални, а също така предлагат неща които ги няма на сайта. Иначе от обслужването съм доволен, но не рязал плочи при тях.

exelerator
06-11-2012, 20:13
Благодаря за споделените впечатления колеги. Не че съм се залетял да им ставам клиент, но ми стана любопитно как така изведнъж са си оправили логистиката и обслужването на клиентите. Боби относно кант дръжките на всеки може да се случи да дерне някоя, номера е да не стане практика, но що се отнася до плочите...това е голяма фирма с име и мисля, че такива гафове са недопустими.

По здрави!

kiriku
28-08-2013, 17:28
Проблема е, че фирмите не актуализират сайтовете си и сякаш не кореспондират по между си! Клиента харесва цвят -> Аз звъня да попитам има ли го в наличност, те казват "Да!" -> клиента пуска поръчка ->Отивам да закупя плочата -> Плащам я -> Отивам в склада -> Плочата я няма! И какво се прави? Обикаляш другите фирми, които в моят град са 3, но на едната канта и не е олепилен и се оказва, че такъв цвят НЯМА никъде в Стара Загора. Безобразие! Просто от където и да го погледнеш си е такава подигравка с малкия и среден бизнес, който си гасне! Да не говорим, че за да вземеш мостри трябва да си ги заплатиш и накрая 50% от цветовете в тях ги няма! ...