Тук можете да се РЕКЛАМИРАТЕ

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Тема: Кухня от МДФ

Чирак
    Дата на регистрация
    30 Sep 2018
    Постове
    11
    Благодаря
    0
    Благодарили 0 пъти в 0 поста

Кухня от МДФ

здравейте,
    предстои ми направата на кухня. не съм професионалист - по скоро любител. вече имам сътворени два гардероба, скринове, легла и т.н.
    не ми е проблем техническата част.

ще ми се да направя кухнята от мдф, но леко ме плашат цените. все пак от финансова гледна точка се хващам сам да правя всичко.
    понеже искам корпуса на шкафовете да е мдф се загледах в mdf грундфолио.

та въпроса ми е какво означава "мдф грундфолио супермат двустранно бял". на доста приятна цена са тези плоскости - 116лв за размер 2620/2070/18.
    мога ли да направя директен монтаж с такива плочи? трябва ли някаква допълнителна обработка на този мдф?
    би ли му повлияла влагата на този материал?

2. # ADS
    Реклама
    Дата на регистрация
    Always
    Постове
    Many
    Място за вашата ОБЯВА или РЕКЛАМА. появява се като втора публикация на всяка страница от темата. За контакт: http://www.mebelist.com/sendmessage.php

S Мод Аватара на SoWhat
    Дата на регистрация
    23 Mar 2011
    Местоживеене
    ПЛОВДИВ
    Постове
    628
    Благодаря
    8
    Благодарили 38 пъти в 34 поста
    Защо корпуса да е от МДФ??
    МДФ грунд се ползва като основа за боядисване /оцветяване/ в гланцови /матови/ разцветки.
    Знам как се правят кухни и мебели.

Теория за мебели и интериор.

Чирак
    Дата на регистрация
    30 Sep 2018
    Постове
    11
    Благодаря
    0
    Защото го правя за себе си и искам да е здраво и да издържи максимално дълго.
    А и разликата в цената не е много.

Проблем ли ще е ако директно го монтирам този МДФ грундфолио? Или задължително трябва да го боядисам?

ПП: Правил съм едно допълнително шкафче в настоящата ми кухня от ПДЧ, което вече се разду. Според мен лично ПДЧ за кухня не става. Лично мнение.
    Този пост е редактиран от nixel; 01-10-2018 в 01:17.

Калфа
    Дата на регистрация
    8 May 2011
    Постове
    143
    Благодаря
    3
    Благодарили 18 пъти в 17 поста
    И защо реши, че МДФ-а е по здрав от ПДЧ-то? МДФ-а не е конструктивен материал, макара и по-плътен от талашита. Идеята за използването му е да се придаде релеф на детайла ( вратата)- фрезоване, огъване и т.н. и последващо лакиране. Но отговора на въпросът и е ДА, можеш да го използваш директно, без да го лакираш. Само кантиране.
    Този пост е редактиран от bobbytomov; 02-10-2018 в 09:22.

V.I.P за форума
    Дата на регистрация
    10 Nov 2011
    Постове
    336
    Благодаря
    7
    Благодарили 28 пъти в 26 поста
    Цитат Първоначално публикувано от nixel Виж публикацията

ПП: Правил съм едно допълнително шкафче в настоящата ми кухня от ПДЧ, което вече се разду. Според мен лично ПДЧ за кухня не става. Лично мнение.
    Ц бъркаш се,става!МДФ-а се раздува по същия прекрасен начин като ПДЧ-то, ако се мокри,или системно е подложено на влага.За не-професионалист според мен е невъзможно да обработи мдф-а така че да стане като мебел за баня,което прави инвестицията в мдф излишна.

пп.У наше село двустранният грунд е 92-3 лева

Чирак
    Дата на регистрация
    30 Sep 2018
    Постове
    11
    Благодаря
    0
    Цитат Първоначално публикувано от dimitarhp Виж публикацията
    Ц бъркаш се,става!МДФ-а се раздува по същия прекрасен начин като ПДЧ-то, ако се мокри,или системно е подложено на влага.За не-професионалист според мен е невъзможно да обработи мдф-а така че да стане като мебел за баня,което прави инвестицията в мдф излишна.

пп.У наше село двустранният грунд е 92-3 лева
    Е какво му пречи на непрофесионалиста да го мацне с Osmo този MDF и да стане за баня.
    Това че професията ми е в съвсем друга област не значи че съм сакат. Почти от една година съм вече в ремонти и всичко правих за първи път - събаряне на стени, зидане на нови, изцяло нова ел. инсталация, демонтиране на естествен паркет, изчистването му от смолата, измазване, шпакловане, гипсокартон+вата, декоративни орнаменти с лед подсветка от картон на второ ниво, подови замаски, лепене на паркет, лепене на плочки, боядисване, циклене и т.н.
    След майстора който си остави ръцете в банята съм казал НЕ на майсторите. Върна ме назад с 3-4 хилядарки. Да не говорим че даже и ВиК снадките му капеха въпреки че го карах 3 пъти да ги оправя. Накрая аз се хванах да слагам тефлона. Явно майстора не го бива в това, нито в изправянето на стените, нито в лепенето на плочки в една равнина, нито във фугирането, нито в пвц тавана за баня. Не знам защо въобще го извиках. Мислех че ще спестя време и ще видя по кадърно направена работа от мене.
    Много съм чувствителен на тема професионалисти и се дразня когато някой ми каже че не мога.

Както и да е. Няма да го вкарвам в банята.

V.I.P за форума
    Дата на регистрация
    27 Nov 2011
    Постове
    176
    Благодаря
    0
    Благодарили 48 пъти в 36 поста

V.I.P за форума
    Дата на регистрация
    10 Nov 2011
    Постове
    336
    Благодаря
    7
    @nixel. Не съм писал че си съкат.Не си хванал контекста на написаното от мен!

Написал си че ти се е надуло пдч-то,ще ти се надуе и мдф-а,щом има условия от някъде да дойде влага (не е нужно да е в баня).Мдф-а не епо-влагоустойчив от пдч-о,НАПРОТИВ (изключение на това което е показал ttsanov).Може да се направи устойчв ноооо...

Предвид че си го правиш за себе си може да си го мацаш с каквото си поискаш.

Успех.

Чирак
    Дата на регистрация
    30 Sep 2018
    Постове
    11
    Благодаря
    0
    Съжалявам, но просто съм адски изнервен. Доста често ми се налага да споря с незнаещи майстори.

@ttsanov, този мдф е на много тънко у Софето. Жалко че няма как да го домъкна у Добричко. Единствения ми вариант е с@леХ Варна. В моя град има само боклуци и то скъпи.

На МДФ-а ми харесва че е плътна структура. Няма начин да ми кривне бургия при пробиване.
    Цената не е чак такъв фактор. Оскъпяването е незначително на фона на цялата кухня.

Не съм виждал що за чудо е това грундфолио. Ако е със същите характеристики относно влагопоемане като ПДЧ-то ще го предпочета. Ако е по лошия избор откъм влагопоемащо бих се отказал.
    От двата варианта:
    1. Корпус от грундфолио (без обработка)
    2. Корпус от ПДЧ

кой е по влагоустойчив ако има разлика?

V.I.P за форума
    Дата на регистрация
    10 Nov 2011
    Постове
    336
    Благодаря
    7
    от двата варианта:
    1. корпус от грундфолио (без обработка)
    2. корпус от пдч

кой е по влагоустойчив ако има разлика?[/quote]

#2 кантирано пдч е правилното решение!

проблема (майсторлъка) на мдф-а са кантовете.ако на някой от колегите който боядисват им се пише,да ти обянят как се обработват кантовете ,изолатор,гунд,лак,шлайфане ...
    ,

Чирак
    Дата на регистрация
    30 Sep 2018
    Постове
    11
    Благодаря
    0
    Хм, с кантиращите машини не става ли да му се сложи 2мм пвц кант?
    Аз поне така си представях нещата. Като пдч-то. Кантират ти го и само сглобяваш после.

S Мод Аватара на SoWhat
    Дата на регистрация
    23 Mar 2011
    Местоживеене
    ПЛОВДИВ
    Постове
    628
    Благодаря
    8
    Благодарили 38 пъти в 34 поста
    Стават за кантиране /с кантираща машина/. Не е проблем. И няма смисъл от някаква обработка /боядисване/.
    Но...не и за баня. Защото ще се раздуе за 1-2 години.
    Успех с начинанията.
    Аз започнах точно като теб.
    Знам как се правят кухни и мебели.

Теория за мебели и интериор.

Чирак
    Дата на регистрация
    30 Sep 2018
    Постове
    11
    Благодаря
    0
    Не знам откъде дойде тази баня в темата.
    Ето ми я кухнята - https://prodboard.com/planner/#project-12001-32162
    Разкроил съм я с MaxCut и обмислям все още вариантите за МДФ и ПДЧ.
    Че и няма къде да отида в моя град да го видя на живо това грундфолио. За ПДЧ има кантове за всеки цвят. За грундфолио не дават съответен кант. И май ще го направя с ПДЧ-та всичко накрая. Поне съм работил с него и знам какво да очаквам.

Калфа
    Дата на регистрация
    8 May 2011
    Постове
    143
    Благодаря
    3
    Благодарили 18 пъти в 17 поста
    Сериозно начинание, но първият път винаги става, така че успех.

Чирак
    Дата на регистрация
    30 Sep 2018
    Постове
    11
    Благодаря
    0
    Аз имам опит с правене на мебели. Това ми е първата кухня, но 3-тото начинание като цяло. Две стаи съм обзавел вече - легла, гардероби, скринове, бюра. С кухнята не мислех че ще е по сложно, но има много детайли които усложняват нещата.

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Подобни теми

1. Как се полира МДФ
    От Хикс във форум MDF, HDF или Фурнир
    Отговори: 40
    Последна публикация: 11-10-2016, 14:14
  2. маса от мдф
    От joro във форум Столове и Маси
    Отговори: 5
    Последна публикация: 02-10-2015, 20:36
  3. С какво боядисвате мдф ?
    От az във форум MDF, HDF или Фурнир
    Отговори: 3