Тук можете да се РЕКЛАМИРАТЕ

Резултати от 1 до 8 от общо 8

Тема: Вратичка за съдомиялна

Чирак
    Дата на регистрация
    30 Sep 2018
    Постове
    11
    Благодаря
    0
    Благодарили 0 пъти в 0 поста

Вратичка за съдомиялна

Здравейте,
    интересува ме как се сглобява надеждно вратичка за съдомиялна (за вграждане) от 2 цвята.

Пример:
    Вратичка с габаритни размери - 714/593
    Съставни компоненти:
    1. горна част (цвят 1) - 131/593 (Във височината от 131 е включена и кант дръжка)
    2. долна част (цвят 2) - 583/593

Аз си мисля и двете парчета предварително да ги окантя за да не се губи ефекта от горни ниски чекмеджета?

2. # ADS
    Реклама
    Дата на регистрация
    Always
    Постове
    Many
    Място за вашата ОБЯВА или РЕКЛАМА. появява се като втора публикация на всяка страница от темата. За контакт: http://www.mebelist.com/sendmessage.php

Чирак
    Дата на регистрация
    30 Sep 2018
    Постове
    11
    Благодаря
    0
    Няма ли никой идея как да го осъществя.
    Аз лично си мисля за няколко варианта:
    1. Чрез кант дръжка между двата цвята от този тип: - https://rosi.bg/kant-drajka---2433-2443/img0.jpg
    Недостатъка е, че височината на тази кант дръжка ще се различава от другите които ще използвам. 43мм срещу 35мм. Като приспаднем един кант от съседно чело и фуга 1мм - ще има разминаване от 5мм
    2. Да окантя двете парчета и да ги закрепя независимо. Тук се чудя колко стабилно ще стане да се отваря съдомиялната от кант дръжка сложена на по малкото чело (100мм)
    3. Двойна вратичка на две нива дълбочина - 18мм и 36мм. Нещо като това - http://www.mikiogroup.com/decoration...lor-ideas-new/
    Тук потенциалния проблем е че ще се утежни конструкцията. Плюс това имам неизвестни около пантитие.
    Най големия недостатък е, че чекмеджетата на по ниско ниво от най-горните стават проблемни със монтажа на кант дръжка за 18мм плоскост.
    Другия проблем е, че дълбочината с вратичките ще стане от 58 на 60 см. Плота няма да ги покрие добре, а не мога да намалям дълбочината. Все пак там има съдомиялна, фурна и мивка. Трябва да са на едно ниво челата от този ред.

4. Това се чудех дали да го пиша въобще. Първия вариант който ми хрумна е на закрепя двата цвята чела с дибли или минификсове. Но ще стане грозно през пвц кант 2мм. Ако няма кант - компрометирам ПДЧ-то.
    И други недостатъци има този вариант, като например нивата на челата от единия цвят и другия ще се разминават.

S Мод Аватара на SoWhat
    Дата на регистрация
    23 Mar 2011
    Местоживеене
    ПЛОВДИВ
    Постове
    629
    Благодаря
    8
    Благодарили 38 пъти в 34 поста
    При повечето миялки закрепването на вратата към миялката с видии започва от около 15 см от горната част, В горната част се закрепва, или по-скоро фиксира, с пластмасови/метални/ ...фиксатори (не можах да измисля точната дума).
    Така че, горната част на вратата (както и да са съединени двете части) няма да е надеждно закрепена и ще се разхлаби/развали много бързо, защото усилието при отваряне не е малко.
    С кант дръжка няма ли да е много трудно отварянето. Мисля дори невъзможно?
    Знам как се правят кухни и мебели.

Теория за мебели и интериор.

S Мод Аватара на SoWhat
    Дата на регистрация
    23 Mar 2011
    Местоживеене
    ПЛОВДИВ
    Постове
    629
    Благодаря
    8
    Краката на съседните шкафове/ред/, поне аз така ги правя, са на нивото/линията на миялката, за да не се реже цокъла (7-8см. навътре).
    Този пост е само за напомняне.

Чирак
    Дата на регистрация
    30 Sep 2018
    Постове
    11
    Благодаря
    0
    Този цокъл мие голям хикс и той.
    Навсякъде казват 6-7-8см навътре.
    В схемата на съдомиялната го дават 107мм - https://www.gorenje.bg/downloadProdu..._109521_fp.jpg
    Тази ще е съдомиялната, но не е купена още. Не се знае кога ще се купува. В момента само я предвиждам.

V.I.P за форума
    Дата на регистрация
    27 Nov 2011
    Постове
    178
    Благодаря
    0
    Благодарили 48 пъти в 36 поста
    Цитат Първоначално публикувано от nixel Виж публикацията
    Здравейте,
    интересува ме как се сглобява надеждно вратичка за съдомиялна (за вграждане) от 2 цвята.

Пример:
    Вратичка с габаритни размери - 714/593
    Съставни компоненти:
    1. горна част (цвят 1) - 131/593 (Във височината от 131 е включена и кант дръжка)
    2. долна част (цвят 2) - 583/593

Аз си мисля и двете парчета предварително да ги окантя за да не се губи ефекта от горни ниски чекмеджета?
    Ето погледни тук

S Мод Аватара на SoWhat
    Дата на регистрация
    23 Mar 2011
    Местоживеене
    ПЛОВДИВ
    Постове
    629
    Благодаря
    8
    Всичко е много точно, но такива допълнителни "чаркалъци" към миялка за вграждане не ми се е случвало да има.
    Особено за врата от повече части!

V.I.P за форума
    Дата на регистрация
    27 Nov 2011
    Постове
    178
    Благодаря
    0
    Благодарили 48 пъти в 36 поста
    Продават ги отделно
    ето и още

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Подобни теми

1. Как се прави вратичка от алуминиеви профили за мебели?
    От remus във форум Как се прави... (How it's made...)
    Отговори: 16
    Последна публикация: 24-03-2014, 01:05

Разрешения за писане

• Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •